چگونه لرزش ماشین لباسشویی را برطرف کنیم؟

فهرست مطالب

یکی از مشکلات رایج ماشین لباسشویی که افراد بسیار با آن مواجه می‌شوند، لرزش ماشین لباسشویی و تکان‌های شدید در زمان کار دستگاه است. لرزش ماشین لباسشویی اگر از حد معمول خارج شود، در دراز مدت موجب صدمه به اجزای داخلی دستگاه شده و خسارات سنگینی نیز در پی خواهد داشت.

تعمیرلاین” (tamirline) با بهره‌گیری از کادری مجرب و حرفه‌ای سعی دارد، بستری تخصصی در فضای مجازی ایجاد نموده و ضمن بهره‌گیری از تعمیرکاران مجرب و با دانش فنی بالا، در زمینه تعمیرات ماشین لباسشویی در محل و حل مشکلات رایج آن، گامی اساسی برداشته و به شما عزیزان خدمات با کیفیتی ارائه نماید.

در این نوشته به بررسی علل لرزش ماشین لباسشویی و راهکارهای رفع آن پرداخته‌ایم. بدیهی است این تمامی راهکارهای ارائه شده، بدون توجه به مدل و برندهای مختلف ماشین لباسشویی ارائه شده است. بنابراین چنانچه دانش فنی چندانی ندارید و یا به هر دلیل دیگری، خود قادر به رفع مشکل لباسشویی نیستید، کافیست درخواست تعمیر ماشین لباسشویی خود را ثبت کنید.!
زیر ۱۵ دقیقه، یک متخصص تعمیر ماشین لباسشویی از شرکت ما مشخص می‌شود. بعد از تاییدتان، تعمیرکار در سریع‌ترین زمان در محل شما حاضر خواهد بود.

دلایل لرزش ماشین لباسشویی در هنگام شستشو

۱٫ تراز نبودن ماشین لباسشویی

اولین و شایع‌ترین دلیل لرزش و تکان شدید ماشین‌های لباسشویی عدم تراز بودن دستگاه است.. زیرا با عدم تعادل ماشین، با توجه به برنامه‌های شستشو، انواع گشتاورهای وارد به ماشین متفاوت خواهد بود و عدم تراز بودن ماشین لباسشویی، سبب حرکت ماشین در هنگام روشن بودن آن می‌شود.

برای رفع این مورد نیاز به تخصص خاصی نیست و خود شما به راحتی می‌توانید، ماشین لباسشویی را با ابزار مهندسی نظیر تراز و یا حتی یک استکان آب، تراز نمایید.

۲٫ شل بودن پایه‌های ماشین لباسشویی

همه ماشین‌های لباسشویی دارای چهار پایه هستند و به نحوی طراحی شده‌اند که بتوان با بلند یا کوتاه کردن آن‌ها، تعادل در دستگاه را برقرار نمود. حال چناچه یکی یا همه پایه‌ها شل باشد و درست محکم نشده باشند، ماشین لباسشویی شما هنگام کار، دچار لرزش خواهد شد.

برای رفع این موضوع با استفاده از آچار مناسب اقدام به سفت کردن پیچ‌های پایه نمایید. در این مرحله دقت نمایید که پیچ ‌ها رو به حدی محکم نمایید که تعادل در ماشین لباسشویی برقرار شود.

جدا از تنظیم نبودن پایه‌های ماشین لباسشویی ممکن است اشکال از خود این پایه‌ها نیز باشند. چنانچه با تنظیم این پایه‌ها مشکل شما حل نشد، پایه‌ها را از لحاظ سلامت چک نمایید و در صورتیکه پایه‌ها دچار عیب بودند، نسبت به تعویض آن‌ها اقدام نمایید.

در بیشتر مدل های ماشین لباس شویی طریقه تعویض این پایه ها در دفترچه راهنما ذکر شده است. چناچه این مورد وجود نداشت، با گروه مشاوران تعمیرلاین تماس حاصل فرمایید تا با گرفتن مشاوره از کارد مجرب تعمیرلاین، مشکل خود را در کوتاه ترین مدت رفع نمایید.

۳٫ سُر بودن کف

یکی از ساده‌ترین دلایل لرزش و تکان شدید ماشین لباسشویی، سُر بودن سطحی است که لباسشویی روی آن قرار گرفته است.

دقت نمایید که سطح زیر ماشین لباسشویی باید از اصطکاک کافی برخوردار باشد تا در زمان کار ماشین، مانع از حرکت دستگاه روی سطح شود. یکی از راه‌های کاهش لرزش ماشین لباسشویی، استفاده از پدهای لرزش‌گیر در زیر پایه‌ها و یا کل ماشین لباسشویی می‌باشد.

۴٫ بار نامتوازن دستگاه

اندازه و حجم لباس‌های درون ماشین لباسشویی دارای قاعده خاصی می‌باشد. چنانچه این قاعده را رعایت نکنید و بدون توجه به ظرفیت ماشین لباسشویی، البسه را در دیگ ماشین لباسشویی ریخته و ماشین رو روشن کنید، شاهد لرزش و تکان شدید لباسشویی خواهید بود.

برای رفع این معظل کافیست، لباس‌های اضافه را از ماشین خارج کرده و مجددا در حجم مناسب، داخل مخزن شستشو قرار دهید.

برای آشنایی با ظرفیت و طریقه قرار دادن لباس‌ها درون مخزن شستشوی ماشین لباسشویی، می‌توانید به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه نمایید و ضمن مطالعه آن، شیوه‌های درست استفاده از ماشین لباسشویی را فرا گیرید.

۵٫ کمک فنر

در نسل جدید ماشین‌های لباسشویی که درب آن‌ها از جلو باز می‌شود، تعدادی فنر تعبیه شده است که خنثی‌کننده لرزش مخزن شستشوی ماشین لباسشویی می‌باشند. خلل و ایراد در این سیستم فنربندی منجر به ارتعاش و حرکت ماشین لباسشویی می‌شود.

برای بررسی این مورد باید پنل پشتی ماشین لباسشویی را به طور کامل باز کرده و هر فنر را مورد بررسی قرار دهید. این کار نیازمند تخصص است و بهتر است باز کردن پنل لباسشویی را به افراد متخصص واگذار نمایید.

بعد از باز کردن پنل پشتی ماشین لباسشوی چناچنه فنری معیوب بود، باید آن را تعویض نمایید و با نصب فنری سالم، مشکل لرزش ماشین لباسشویی رفع خواهد شد.

۶٫ پیچ‌های بدنه

پیچ‌های بدنه لباسشویی زمانی استفاده می‌شوند که شما تصمیم به جابه جایی دستگاه داشته باشید. این پیچ ها در قسمت پشتی ماشین لباس شویی قرار دارند و به راحتی در دسترس قرار دارند.
کافی است پشت ماشین لباس شویی را بررسی نمایید واین پیچ ها را مشاهده نمایید. چنانچه بعد از جابه جایی این پیچ ها را جدا ننماییدف هنگام استفاده، ماشین های لباس شویی شما، دچار لرزش و تکان های شدیدی می شود. باز و بسته کردن این پیچ ها مهارت خاصی نیاز ندارد و به راحتی می توانید با داشتن ابزار مناسب این کار را انجام دهید.

۷٫ فنر دیگ

فنر دیگ یا فنرهای مخزن شستشو، قطعاتی هستند که برای معلق نگه داشتن مخزن در محفظه ماشین لباسشویی به کار می‌روند. یکی از وظایف این فنرها خنثی کردن نوسانات مخزن شستشو در هنگام کار دستگاه می‌باشد.
این فنرها به دلایل گوناگونی نظیر کهولت، فرسودگی، کشیدگی بیش از حد و سایر موارد دچار مشکل می‌شوند.

چناچه ماشین لباسشویی شما دچار لرزش و حرکت بود و هیچ کدام از دلایل فوق علت آن نبود، بهترین کار این است تا با تماس با نمایندگان معتبر و متخصصان این حوزه، مشکل خود را حل نمایید، زیرا حل این مشکل نیازمند داشتن تخصص بالا و مهارت کافی است. گروه تعمیرلاین با داشتن گروهی مجرب از متخصصان آماده یاری رسانی به شماست.

کافیست درخواست تعمیر ماشین لباسشویی خود را ثبت کنید.!
زیر ۱۵ دقیقه، یک متخصص تعمیر ماشین لباسشویی از شرکت ما مشخص می‌شود. بعد از تاییدتان، تعمیرکار در سریع‌ترین زمان در محل شما حاضر خواهد بود.

۸٫  تسمه

تسمه‌ها، قطعات پلاستیکی هستند که بین مخزن شستشو و بدنه قرار دارند و وظیفه‌ی آن‌ها جذب حرکت‌های مخزن شستشو می باشد. این تسمه‌ها به راحتی آسیب می‌بینند و فرسوده می‌شوند. تعویض این قطعات حتما باید توسط متخصصان و تعمیرکاران ماشین لباسشویی انجام گیرد.

به جز این موارد علل خاص دیگری وجود دارند که به راحتی قابل شناسایی نیستند و حتما باید تعمیرکار مجاز این عیوب را شناسایی کند. از جمله این عیوب می توان به مشکل شیر فلکه‌ی آب، خارج از مرکز بودن مخزن شست و شو، مونتاژ اشتباه، اشکال در شیرفلکه و… اشاره کرد.

در هر صورت چنانچه لباسشویی شما دچار لرزش و تکان‌های شدید است، هرچه سریع‌تر درخواست تعمیر ماشین لباسشویی خود را ثبت کنید.!
زیر ۱۵ دقیقه، یک متخصص تعمیر ماشین لباسشویی از شرکت ما مشخص می‌شود. بعد از تاییدتان، تعمیرکار در سریع‌ترین زمان در محل شما حاضر خواهد بود.