تعمیر سیستم دیفراست یخچال سامسونگ

رفع مشکلات و تعمیر سیستم دیفراست ( یخ زدایی ) یخچال فریزر سامسونگ! برای تعمیرات و رفع مشکلات یخچال فریزر سامسونگ در محل خودتان با ما تماس بگیرید!
تماس و مشاوره
021-87700770
تعمیر سیستم دیفراست یخچال سامسونگ

تعمیر دیفراست یخچال سامسونگ

امروزه سیستم دیفراست (همان یخ یا برفک زدا) در تمامی یخچال های سامسونگ به کار رفته است. در این یخچال ها، سیستم تبرید دمای یخچال را پایین تر از دمای نقطه انجماد آب نگه می دارد. اما گاهی اوقات ممکن است در صورت کارکرد مداوم یخچال، یک لایه یخ در اطراف لوله های اواپراتور یا فریزر تشکیل شوند که اجازه عبور سرما از اواپراتور به یخچال را نمی دهند و در واقع مانند یک عایق عمل می کنند. این عمر منجر به کاهش خنکی دما، کارکرد بیشتر کمپرسور برای جبران و در نتیجه افزایش مبلغ قبض برق خانه شما می شود.
اما خبر خوب این است که لازم نیست مجبور به پرداخت هزینه های بیشتر قبوض و یا دردسر پاک کردن این لایه های نازک یخ را داشته باشید. ما برای تعمیر دیفراست یخچال سامسونگ و باز گرداندن آن به حالت عادی در دسترس شما خواهیم بود. به یاد داشته باشید که یخچال گرانبهای سامسونگ شما برای کارکرد صحیح، حفظ دمای طبیعی و راندمان نرمال خود به یک سیستم دیفراست با کارایی بهینه نیاز خواهد داشت. اما اجازه دهید قبل از صحبت راجع به تعمیر دیفراست یخچال سامسونگ شما را با انواع متد های دیفراست و دلایل خطای سیستم دیفراست در یخچال سامسونگ آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

انواع سیستم دیفراست در یخچال سامسونگ

معمولا در یخچال های سامسونگ و دیگر یخچال های هوشمند متد های مختلقی برای یخ زدایی و دیفراست استفاده شده است. ما در این قسمت شما را با انواع سیستم های دیفراست آشنا می کنیم.

دیفراست (برفک زدایی) دستی

قدیمی ترین روش یخ زدایی یا همان برفک زدایی انجام دیفراست به صورت دستی می باشد. این متد که امروزه تقریبا منسوخ شده است در تعداد کمی از یخچال های پایین رده سامسونگ مورد استفاده قرار می گرفته است. در این حالت، زمانی که کاربر لایه یخ را روی لوله های اواپراتور فریزر مشاهده می کرد یخچال را خاموش و درب های آن را باز نگه می داشت تا یخ ها به طور کامل آب شوند. از آنجایی که با خاموش شدن یخچال کمپرسور نیز از کار می افتد هیچ اثر خنک کننده ای در یخچال ایجاد نمی شد و یخ ها کم کم گرم و در نهایت آب می شدند.

دیفراست توسط ترموستات

یخچال های مدرن و امروزی سامسونگ مجهز به ترموستات هایی هستند که توانایی تنظیم دما در محفظه های مختلف یخچال را به کاربر می دهند. علاوه بر این یک سینی پلاستیکی کوچک نیز در این ساختار به کار رفته است که آب های حاصل از ذوب شدن یخ روی آن جمع می شود. زمانی که ترموستات را روی دمای دلخواه خود تنظیم می کنید ترموستات منبع تغذیه کمپرسور را خاموش می کند و عملیات خنک سازی(Cooling) متوقف می شود. این عملیات چند بار در روز تکرار می شوند و یخ های جمع شده در اطراف اواپراتور شروع به ذوب شدن می کنند.
 سینی که در این ساختار قرار گرفته است، یک خروجی کوچک نیز دارد که در قسمت میانی یخچال قرار گرفته است و چند لوله کوچک نیز به آن متصل است. این لوله ها در امتداد این سینی کشیده شده اند تا آب را به این سینی پلاستیکی انتقال دهند. از آن جایی که زیر این سینی کمپرسور قرار گرفته است، گرمای کمپرسور باعث تبخیر این آب می شود البته گاهی اوقات این مقدار آب بسیار زیاد است و کاربر باید سینی را به صورت دستی از یخچال خارج و آب را تخلیه کند. این نوع مدل از دیفراست معمولا در یخچال های اتوماتیک تک درب سامسونگ استفاده می شوند.

دیفراست توسط هیتر

این سیستم برفک زدایی اتوماتیک، معمولا در یخچال هایی با بیش از یک درب سامسونگ استفاده می شوند. در این یخچال های چند درب، فریزر از کابینت های خنک کننده جدا شده است و از مجرا هایی در بخش PUF (فوم پلی اورتان) استفاده شده است که اجازه می دهد حداکثر خنکی به فریزر برسد و دمای دیگر محفظه های یخچال در حالت نرمال بماند. به غیر از ترموستات یک هیتر نیز روی لوله های اواپراتور نصب شده است. در فواصل زمانی معین تامین برق به کمپرسور متوقف و دستور آغاز کار هیتر برای ایجاد گرما داده می شود. در کمتر از چند دقیقه تمامی یخ های اواپراتور آب می شوند و میعانات حاصل از ذوب شدن یخ از طریق لوله های کوچک به سینی می رسند که توسط کمپرسور تبخیر می شوند.

دلایل خطای سیستم دیفراست در یخچال سامسونگ​

تقریبا خرابی این ۴ قطعه، مظنون اصلی در بروز خطاها و عملکرد نادرست دیفراست یخچال سامسونگ می باشند. با ما همراه شوید تا بیشتر با این قطعات آشنا شوید:

نقص در تایمر دیفراست

نقص در تایمر دیفراست

در تمام یخچال های ضد برفک سامسونگ، سیستم دیفراستی وجود دارد که چرخه یخ زدایی و خنک سازی یخچال را کنترل می کنند. اجزای این سیستم دیفراست عبارت اند از تایمر و هیتر دیفراست. تایمر دیفراست عملکرد یخچال بین حالت خنک سازی و یخ زدایی را تنظیم می کند. اگر این قطعه آسیب ببیند معمولا یخ زدایی به مشکل می خورد و برای حل مشکل به تعمیر دیفراست یخچال سامسونگ نساز پیدا خواهید کرد. همچنین خرابی تایمر دیفراست باعث میشود زمانی که یخ زدایی به اتمام می رسد، دستگاه به حالت خنک سازی سوویچ نکند.

نقص در هیتر دیفراست

 نقص در هیتر دیفراست

در تمام یخچال های ضد برفک سامسونگ، سیستم دیفراستی وجود دارد که چرخه یخ زدایی و خنک سازی یخچال را کنترل می کنند. اجزای این سیستم دیفراست عبارت اند از تایمر و هیتر دیفراست. تایمر دیفراست عملکرد یخچال بین حالت خنک سازی و یخ زدایی را تنظیم می کند. اگر این قطعه آسیب ببیند معمولا یخ زدایی به مشکل می خورد و برای حل مشکل به تعمیر دیفراست یخچال سامسونگ نساز پیدا خواهید کرد. همچنین خرابی تایمر دیفراست باعث میشود زمانی که یخ زدایی به اتمام می رسد، دستگاه به حالت خنک سازی سوویچ نکند.

نقص در ترموستات

 نقص در ترموستات

اگر دیفراست یخچال سامسونگ شما دچار مشکل شده است، ممکن است اشکال از ترموستات نیز باشد. در یخچال هایی که از هیتر برای یخ زدایی استفاده می شود، هیتر به صورت مشتقیم به ترموستات متصل شده است. ترموستات دمای لوله های اواپراتور را اندازه گیری می کند و در صورت سرمای بیش از حد آن و بروز یخ زدگی سیگنال هایی را برای هیتر می فرستد تا فرآیند گرمادهی را آغاز کند. اگر ترموستات معیوب باشد عملیات اندازه گیری دمای لوله ها انجام نخواهد شد و هیتر روشن نمی شود. در این مورد ممکن است یخچال برای مدت طولانی عملیات برفک زدایی را انجام ندهد. در این صورت اگر برای رفع مشکل اقدام نکنید، ممکن است در آینده ای نه چندان دور علاوه بر تعمیر دیفراست یخچال سامسونگ به تعویض موتور و یا دیگر اجزای آن نیاز پیدا کنید.

نقص در برد کنترل​

نقص در برد کنترل​

عملیات یخ زدایی توسط برد اصلی یخچال سامسونگ کنترل می شود. همچنین برد کنترل اصلی جریان برق را به صورت یکنواخت به دیگر قطعات یخچال می رساند. اگر برد یخچال از کار افتاده باشد، سیستم دیفراست یخچال سامسونگ به درستی کار نمی کند. البته بهتر است قبل از جایگزینی این قطعه برای رفع مشکل و تعمیر دیفراست یخچال سامسونگ در ابتدا موارد بالا را مورد بررسی قرار دهید.

برای رفع مشکل و تعمیر دیفراست یخچال سامسونگ با ما تماس بگیرید!

مکانیزم دیفراست یکی از مهم ترین ویژگی های یخچال سامسونگ شما محسوب می شود که در صورتیکه برای رفع مشکلات آن اقدام نکنید، ممکن است با خرابی دیگر اجزای یخچال نیز مواجه شوید! ما برای رفع مشکلات و تعمیر دیفراست یخچال سامسونگ شما، از دانش و مهارت تکنسین های خود در نمایندگی رسمی تعمیر یخچال سامسونگ استفاده خواهیم کرد! همین حالا با شماره تلفن ۰۲۱۸۷۷۰۰۷۷۰ تماس بگیرید تا پس از هماهنگی های لازم با پشتیبان های ما، ظرف چند ساعت آینده، تعمیرکاری حرفه ای در محل خودتان داشته باشید!

سایر بخش ها

سوالات متداول

دیدگاه کاربران 0

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با مرکز تعمیر لاین

مرکز تعمیرات پاسخگو شماست

سفارش و مشاوره

021-87700770

آخرین پرسش ها
تمامی پرسش های مهم ببینید
با شما تماس میگیریم

درخواست خود را رایگان بفرستید