رفع صدای یخچال سامسونگ

آشنایی و آموزش رفع صداهای یخچال سامسونگ! در صورتیکه برای رفع این صداها نیاز به تعمیر و یا تعویض قطعه ای خاص بود، با ما تماس بگیرید!
تماس و مشاوره
021-87700770
رفع صدای یخچال سامسونگ

رفع صدای یخچال سامسونگ

هنگامی که یخچال و فریزر سامسونگ شما صداهای عجیب و غریبی از خود ایجاد می کند که قبلا متوجه آن نبوده اید، بهترین کار برای رفع صدای یخچال سامسونگ، بررسی قطعات داخلی دستگاه می باشد. همه ما می دانیم که یخچال های سامسونگ از بی صدا ترین تولیدات این شرکت می باشند و در صورتی که صدای آن ها بیشتر از حالت معمول باشد، با احتمال زیاد با تداخل عملکرد قطعات و یا مشکلات جدی تر روبه رو هستید!
نمایدنگی تعمیرات یخچال سامسونگ در تعمیرلاین، با ارتباط مستقیم با مهندسان و تکنسین های رسمی سامسونگ، لیست جامعی از انواع این صداها و قطعاتی که در تولید این صدا ها مضنون به خرابی هستند را برای شما گرد آورده است! اما به یاد داشته باشید که رفع صدای یخچال سامسونگ در انواع مدل های ایستاده، تکی، ساید بای ساید، دوقلو و .. نیاز به دانش و تجربه تعمیرکار حرفه ای دارد که در حوزه تعمیر یخچال سامسونگ مهارت داشته باشد!
ما به شما توصیه می کنیم با مطالعه این مطلب، انواع صداها و قطعات مضنون به خرابی را به بشناسید و در پایان کار برای رفع صدای یخچال سامسونگ و سرویس قطعات، از نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ در تعمیرلاین استفاده کنید تا خیالیان بابت تعمیر بی دردسر یخچال راحت باشد!
با ما همراه باشید!

مضنون های اصلی در سر و صدای یخچال سامسونگ!

” این قطعات می توانند باعث سر و صدای بالای یخچال سامسونگ شما شوند! “
این قطعات مضنون اصلی تولید صدای بالا و یا نویز های غیر عادی در یخچال های سامسونگ هستند! برای رفع صدای یخچال سامسونگ، به خوبی آن ها را بشناید و با عملکرد هر یک از قطعات آشنا شوید!

فن موتور اواپراتور

فن موتور اوپراتور

اواپراتور یکی از اجزای درونی یخچال شماست که مبرد مایع را از طریق تبخیر ( Evaporation ) به گاز تبدیل می کند و محیطی آیده آل را برای ذخیر مواد غذایی ایجاد می کند! زمانیکه فن اواپراتور در پنل عقبی یخچال به مشکل می خورد، اغلب سر و صدای زیادی از یخچال تولید می شود که این صدا با باز کردن درب، افزایش پیدا می کند!

فن موتور کندانسور

فن موتور کندانسور

عملکرد کندانسور در سیستم سرمایشی یخچال شما، انتقال گرمای مبرد از طریق سیم پیچی های پشت دستگاه به محیط های دیگری مثل هوا یا آب می باشد. فن کندانسور وظیفه خنک کردن آن را دارد و در صورتی که تیغه های این فن گیر کرده باشد و یا بلبرینگ فن کنداسنور خراب شده باشد، صدای نامعمولی از یخچال سامسونگ شنیده می شود!

نوار و لاستیک درب یخچال

نوار و لاستیک درب یخچال

نوار و لاستیک های متصل به درب یخچال، ماهیت مغناطیسی دارند. این کشش مغناطیسی به شما اطمینان می دهد که درب به طور کامل بسته شده است و هوای خنک در داخل محفظه یخچال باقی می ماند. هرگونه فرسودگی در نوار و لاستیک درب، می تواند باعث عدم چفت شدن درب و صدای بوق مانند شود.

کمپرسور

کمپرسور یخچال

عملکرد کمپرسور یخچال را همانند پمپی برای کنترل گردش مایع سرد کننده ( مبرد ) در نظر بگیرید. همچنین این قطعه بخار را از اواپراتور خارج می کند تا قبل از رسیدن به کندانسور، فشار و دمای پایین تری داشته باشد! کمپرسور یخچال، در حالت عادی با صدا کار می کند، اما ممکن است در گذر زمان فرسوده شود و صدای بیشتری تولید کند!

شیر ورودی آب

شیر ورودی آب

سوپاپ ورودی آب، یک شیر کنترل برقی می باشد که با باز شدن دریچۀ آن، آب را برای یخ ساز و آبریز یخچال توزیع می شود. اگر هنگام پر شدن یخ ساز، صدای عجیبی از یخچال می شنوید، ممکن است این سوپاپ ها صدمه دیده باشند! با گذشت زمان رسوبات معدنی در داخل این شیر جمع می شوند و باعث محدودسازی جریان آب و صدای بیشتر یخچال می شوند!

گرومت موتور فن اواپراتور

گرومت موتور فن اواپراتور

گرومت موتور فن اواپراتور، وظیفۀ جداسازی موتور از قاب سوار شده آن و کاهش لرزش های ناشی از کارکرد موتور را دارد! به مرور زمان ممکن است گرومت ها سایش پیدا کنند، فرسوده شوند و از محفظه اواپراتور جدا شوند! همین باعث می شود تا یخچال سامسونگ شما لرزش بیشتری داشته باشد و صدا و نویز های غیرعادی از دستگاه بشنوید!

آشنایی با نویزها و راهکارهایی برای رفع صدای یخچال سامسونگ

رفع صدای یخچال سامسونگ

ما در این قسمت شما را با برخی از رایج ترین صداهای یخچال سامسونگ آشنا خواهیم کرد! لازم به ذکر است که برخی از این صداها، عملکرد طبیعی یخچال را نشان می دهند و بعضی دیگر، نشان از خرابی قطعات دارند و نیاز به توجه فوری شما برای رفع صدای یخچال و بررسی قطعات خواهند داشت! رفع صدای یخچال سامسونگ در مراحل ابتدایی می تواند از خسارت بیشتر به قطعات آسیب پذیر دستگاه مثل کمپرسور، جلوگیری کند!

علت صدای بوق زدن یخچال سامسونگ

اکثر یخچال های سامسونگ هنگام باز ماندن درب، بوق می زنند. اگر یخچال و فریز سامسونگ شما در هنگام بسته بودن درب نیز صدایی شبیه بوق ایجاد می کند، سعی کنید درب را یک بار باز و بسته کنید و مطمئن شوید که درب کاملا چفت شده باشد.گاهی اوقات نیز خرابی و فرسوده شدن لاستیک درب یخچال، عامل این مشکل هستند که در این صورت، نیاز به تعویض لاستیک درب یخچال خواهید داشت! اگر مشکلی از لاستیک درب نبود، دو احتمال دیگر نیز وجود دارد:
  • اگر اخیرا درب های یخچال را باز کرده اید و دوباره آن ها را وصل کرده اید، ممکن است در انجام پروسه تعویض، درب ها را به اشتباه نصب کرده باشد! برای اطمینان از نصب صحیح درب ها و  اتصال سیم هایی که وظیفه چفت کردن درب را دارند، به بروشور راهنمای یخچال سامسونگ مراجعه کنید!
  • اگر صدای بوق همراه با چشمک زدن چراغ ها بود، مشکل شما از دما بالای دستگاه است! دمای یخچال را از طریق تنظیمات دیجیتال دستگاه کمتر کنید تا بوق زدن متوقف شود!

علت صدای بلند کوبشی یخچال سامسونگ ( شبیه صدای اصابت دو چیز جامد )

اغلب اوقات دلیل این صدای بلند موارد ساده ای مثل افتادن محفظه ها و طبقات در یخچال و یا سقوط یخ داخل ظرف های یخ ساز می باشد! با این حال اگر این صدا در یخچال سامسونگ شما همراه با نویز های غیر عادی ( صدای شبیه جغذ ) بود، به احتمال زیاد تشکیل یخ در اطراف فن باعث تولید این صدا می شود! در این حالت به شما توصیه می کنیم با مشاورین ما در نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ ارتباط برقرار کنید. پشتیبان های ما راهنمایی های لازم را برای رفع صدای یخچال سامسونگ به شما ارائه می دهند اما در صورتی که نیاز به بررسی بیشتر و یا سرویس قطعات باشد، می توانید از تعمیرکاران حرفه ای ما برای تعمیر یخچال سامسونگ در محل خودتان استفاده کنید!

علت صدای ترک خوردن و شکستگی یخچال سامسونگ

اگر یخچال و فریزر سامسونگ شما صداهای شکننده و نویز هایی شبیه ترک خوردن ایجاد می کند، لازم نیست نگران باشید! یخچال های سامسونگ معمولا این صداها را هنگام تثبیت دمای خود در محیط جدید انجام می دهند! این صداها به دلیل انبساط و انقباض قطعات داخل یخچال ایجاد می شوند و در گذر زمان و استفاده بیشتز از یخچال، خود به خود کاهش پیدا می کنند!
البته اگر این صدای ترک خوردن بعد ها به صدای تق تق یخچال سامسونگ تغییر پیدا کرد و یا در بازه زمانی درازمدت، صدای بلندتری ایجاد می‌کرد، حتما از تکنسین های حرفه ای در تعمیر یخچال سامسونگ استفاده کنید!

  علت صدای وزوز کردن و هام یخچال سامسونگ

صدای وزوز در یخچال سامسونگ، یکی از متداول ترین صدای های این دستگاه می باشد که معمولا برای رفع این صدا، در ابتدا کمپرسور یخچال مورد برسی قرار می گیرد! این صدای وزوز ( که شبیه هام کردن دستگاه می باشد ) معمولا قطع و وصل می شود، گاهی اوقات سرعت بیشتری می گیرد و حتی در بعضی مواقع صدایی شبیه کلیک خوردن به خود می گیرد! هرچند ایجاد این صداها تا حد معینی در کارکرد قطعه کمپرسور عادی و نرمال شناخته می شود اما اگر این صدا یکسره بود و تا حدی بلند بود که در زمان مکالمات در خانه نیز به راحتی شنیده می شد، برای رفع صدای یخچال سامسونگ و بررسی سلامت کمپرسور، با نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ در تعمیرلاین تماس بگیرید!
همچنین کثیف شدن، انسداد پره ها و خرابی فن موتور یخچال سامسونگ نیز می تواند باعث بروز این صدا در یخچال شود. شما به راحتی می توانید موتور فن را بررسی کنید اما قبل از انجام هر گونه بررسی، حتما یخچال را از برق بکشید. اواپراتور و فن موتور کندانسور یخچال را پیدا کنید و این قطعات را از نظر وجود هرگونه کثیفی، انسداد و یا مواد زائد مورد بررسی قرار دهید. به خوبی فن موتور را تمیز کنید و سعی کنید پره های فن را با دستان خود بچرخانید. اگر فن موتور نمی تواند به راحتی و آزادانه بچرخد، ممکن است نیاز به تعویض فن موتور یخچال سامسونگ داشته باشید! با تعویض این فن، به احتمال زیاد صدای بلند یخچال سامسونگ مرتفع خواهد شد!
دلایل دیگر این صدای وزوز، می تواند سطح بالای فشار آب در یخچال باشد! اگرچه شنیدن پر شدن مخزن آب در یخ ساز کاملا عادی است، اما اگر این صدا خیلی زیاد باشد، باید فشار آب را کاهش دهید! فشار آب را در حدی تنظیم کنید که ۳/۴ آب محفظه در کمتر از ۱۰ ثانیه در یخ ساز توزیع شود و نویزهای غیر عادی قطع شوند! با این حال اگر باز هم گشایشی در رفع صدای یخچال سامسونگ حاصل نشد و یا صدای آن بلندتر شد، به شما پیشنهاد می کنیم از تعمیرکاری حرفه ای کمک بگیرید!

دستگاه هایی که قصد دارید با یکدیگر جفت ( Pair ) کنید را به طور کامل شارژ کنید!

بعضی از گوشی های هوشمند ممکن است در صورت شارژ پایین باتری، ویژگی Power Saving را فعال کنند و اجازۀ روشن شدن بلوتوث را به کاربر ندهند! اگر دستگاه های هوشمند شما با یکدیگر جفت نمی شوند، هر ۲ دستگاه را به طور کامل شارژ کنید!

علت صدای تق تق یخچال سامسونگ ( شبیه به لرزش دستگاه)

یکی از مضنون های همشیگی در تولید صدای تق تق در یخچال های سامسونگ، شل شدن قطعه و اجزای داخلی دستگاه و یا سست شدن پیچ و مهره های قطعات است! یخچال ها در هنگام کار، معمولا مقداری لرزش طبیعی دارند و همین لرزش می تواند در درازمدت باعث شل شدن بعضی از پیچ و مهره ها و بروز صدای تق تق در یخچال شما شود! شل شدن ظرف تخلیه ( ناودان ) که در زیر یخچال قرار گرفته است، همیشه اولین مورد بررسی ما برای رفع صدای تق تق یخچال سامسونگ می باشد! به قسمت زیرین و عقب یخچال دسترسی پیدا کنید و این ظرف را پیدا کنید. حالا پیچ های شل را با پیچ گوشی سفت کنید تا لرزشی نداشته باشند.
همچنین صدای تق تق در یخچال های سامسونگ، می تواند به دلیل برخورد چیزی به پشت یخچال باشد! در این حالت برای رفع صدای تق تق در یخچال سامسونگ، دستگاه را کمی جلوتر ببرید. در نظر داشته باشید که اگر این صدای تق تق در یخچال سامسونگ با شروع و توقف ( معمولا در این حالت برای ۱۰ ثانیه صدای تق تق را می شونید و سپس دستگاه ساکت می شود) همراه بود، احتمالا مشکل از کمپرسور یخچال است! هرگونه لرزش و صدای لرزشی از کمپرسور، نیاز به برسی دقیق این اجزا دارد و از آنجایی که کمپرسور یخچال سامسونگ کمتر مورد تعمیرات قرار می گیرد، به شما پیشنهاد می کنیم برای تعویض کمپرسور یخچال سامسونگ و جایگزینی آن با قعطه اورجینال دستگاه، با نمایندگی تعمیر یخچال سامسونگ در تعمیرلاین تماس بگیرید!

مشکل حل نشد؟ برای رفع صدای یخچال سامسونگ با ما تماس بگیرید!

ما تا به اینجای کار، شما را با عوامل مختلف ایجاد نویز های غیرعادی در یخچال، انواع صداها و راه حل های جزئی برای رفع صدای یخچال سامسونگ آشنا کرده ایم! حالا می توانید با دانش و آشنایی کامل با قطعات، برای رفع مشکل اقدام کنید. اگر دوست دارید رفع مشکل صدای یخچال سامسونگ، تعمیرات و سرویس های حرفه ای دستگاه توسط کادری مجرب انجام گیرد، همین حالا، با شماره تلفن ۰۲۱۸۷۷۰۰۷۷۰ تماس بگیرید تا پس از هماهنگی های لازم با پشتیبان های ما، ظرف چند ساعت آینده، تعمیرکاری حرفه ای در محل خودتان داشته باشید!

سایر بخش ها

سوالات متداول

دیدگاه کاربران 0

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با مرکز تعمیر لاین

مرکز تعمیرات پاسخگو شماست

سفارش و مشاوره

021-87700770

آخرین پرسش ها
تمامی پرسش های مهم ببینید
با شما تماس میگیریم

درخواست خود را رایگان بفرستید